iROBOT PORSZIVÓ és FELMOSÓ

Forradalmian új!!!!!! Ha útál porszivózni vagy nincs rá ideje.....iROBOT porszivó a megoldás!!! Elvégzi ön helyett a "piszkos" munkát!

Jelentkezzen, aki szeret porszívózni!!!!!!

Mert  sokan vagyunk ám akik utálják ezen házimunkát!......

De most itt a megoldás!VigyorKacsintás

Az otthoni takarítás egyik legutálatosabb, állandóan ismétlődő feladata a porszívózás. Ideális esetben minden nap elvégeznénk, de heti egyszer is nehezen veszi rá magát az ember.

Mivel nekem sem sikerült a porszívózást, mint hobbit megszeretni, ezért  munkába állítottam egy Roombát!

Nálam kapható ROBOT porszivók:  Roomba 520,555,563PET,581

r2.jpg

iRobot Roomba

iRobot Roomba tartósteszt

A Roomba már-már legendás szerkezet a nálunk szerencsésebb, magasabb átlagos életszínvonalú országokban. A korong alakú jópofa robot egy akkumulátorral és némi mesterséges intelligenciával felvértezve másfél órán keresztül képes bolyongani a lakásban, miközben apró keféivel és szívó szerkezetével összeszedi a padlón lévő összes port, morzsát, apró szemetet.

r2.jpg

                               iRobot Roomba a dokkolóban

Az iRobot Roomba aktuális, 5. generációjának rengeteg változata létezik. Ezek lényegében azonos szerkezetek, a különbség többnyire a kiegészítők, illetve a beépített funkciók sorában rejlik.

Eltérő logika

A házimunkák legtöbbjét, mint például a mosást vagy a mosogatást már néhány évtizede okosan automatizáltuk, de a porszívózás az elmúlt száz évben nem sokat változott. Az automatizálás hiánya nyilván annak tudható be, hogy a porszívó automatának végig kellene járnia az egész lakást, ügyelve arra, hogy ne tegyen tönkre semmit. Ez elsőre nem tűnik nehéznek, de mikor az ember leül és egyesekben illetve nullákban megpróbálja végiggondolni, akkor rájön, hogy nem is olyan egyszerű. A probléma bonyolultságát azonban legjobban akkor értheti meg az ember, ha 10-15 percig valós akadálypályán (pl. lakás) látja dolgozni az iRobot Roomba-t.

Az emberi agy számára elég nehezen emészthető az a munkamódszer, amivel az iRobot Roomba dolgozik. Ha mi elkezdünk porszívózni, akkor valami szisztéma szerint szépen sorban végigmegyünk a teljes felületen. Tehetjük, mert könnyedén felmérjük a terepet, és ha szükséges, akkor pillanatok alatt megfelelő méretű blokkokra tudjuk osztani az egészet. Látjuk a bútorok illetve a kiegészítők formáját és méretét, és ehhez tudjuk igazítani a szisztémánkat. A robotporszívó a padló szintjétől mindössze néhány centiméterre kiemelkedve azonban ezekből szinte semmit sem képes érzékelni. Elindul tehát és faltól falig, vagy akadálytól akadályig megy, majd látszólag véletlenszerűen pattan vissza a tereptárgyakról és megy tovább. A nagy bolyongás vége, hogy sokat ismételve ugyan, de valóban mindenhova eljut. Ez a módszer meglátásom szerint két dologban tér el lényegesen a humán módszertől: sokkal lassabb, de a sokszori pásztázás miatt valamivel alaposabb.

Működés

Az iRobot Roomba három kerékkel áll a padlón. Ezekből a középen lévő első valójában csak egy bolygókerék, ami sötét-világos festése révén visszajelzéssel szolgál a vezérlő elektronikának. A meghajtásról, az irányításról és a terepjáró képességekről a másik két kerék gondoskodik. Ezek a nagyobb kerekek eltérő sebességgel forogva határozzák meg a Roomba mozgásának az irányát, de ha szükséges (például a porszívó fennakad valamin), akkor a kerekek kiemelkedve segíthetnek a takarító robotnak kiszabadulni szorult helyzetéből.

r3.jpg r4.jpg

Első kerék                                Hátsó kerék kiemelve

r6.jpg

Roomba "alsó része".....

A Roomba alján a port és a szemetet egy forgó gumi és egy szintén forgó kefe terelgeti a porszívó fej elé. A porszívó ugyan nem óriási teljesítményű, de egy többnyire naponta takarított lakásban nincs is szükség ennél nagyobb szívóteljesítményre. A bútorok és falak mellett, illetve a sarkokban egy vízszintesen forgó, a porszívó alól oldalra kinyúló kefe segít összegyűjteni a port.

r7.jpg r8.jpg


                                                               Oldalsó kefe

Egyszerű de nagyszerű ötlet egy fontos feladat megoldására.

Internetes fórumokban sok panaszt lehetett olvasni ennek a kefének a gyenge minőségével kapcsolatban, de úgy tűnik, hogy az 5. generációban ezt a gyermekbetegséget már kijavították. A nálunk lévő példány legalábbis már több mint fél éve gond nélkül üzemel.

Tartozékok, kiegészítők

Portartály
Az iRobot Roomba gyűjtőtartálya a hagyományos porszívók zsákjához képest igen kicsi, ezért 1-3 használat után célszerű üríteni. Annak ellenére, hogy a készülék naponta takarít, döbbenetes mennyiségű port képes egy-egy alkalommal összeszedni egy kb. 60 m2-es területen.

r9.jpg r10.jpg

iRobot Roomba portartály

Dokkoló
A dokkoló olyan töltőállomás, amihez az iRobot Roomba dolga végeztével visszatalál, hogy az néhány óra alatt (a leírás szerint 3 óra, de tapasztalatom szerint annál hamarabb) feltöltse a készülék akkumulátorát. Ennek hiányában a készüléket az oldalán található csatlakozón keresztül kell tölteni, amihez előbb meg kell találjuk a lakásban (tipikusan ágy alatt vagy függöny mögött szokott lepihenni). Bármennyire is bagatellnek tűnik is, ez az emberi beavatkozás az, ami miatt a robot kevesebbet fog dolgozni, mint kellene neki: mi emberek ugyanis van hogy elfeledkezünk a feladatunkról.

r11.jpg r12.jpg

                               iRobot Roomba dokkoló

Persze előfordul, hogy nem minden úgy működik, mint kellene, így a Roomba néha nem talál vissza a dokkolóra. Ilyenkor elkerülhetetlen az emberi segítség, de hetente vagy kéthetente egyszer ennyi belefér.

Programozható vezérlés
A Roomba a hét minden napjára, napi egy időpontra beprogramozható. A megadott időben aztán a robot néhány pittyegés után automatikusan munkába lendül és kitakarítja a rá bízott területet. A másfél órás takarítás után a dokkolónak hála automatikusan feltölti magát, majd másnap kezdődik minden elölről. Így akár hetekig eldolgozna felügyelet nélkül is, ha a gyűjtőtartályt nem kellene néha üríteni.

r13.jpg

Az iRobot Roomba 581heti ciklusokban napi egyszeri porszívózásra programozható

Ez ismét egy olyan szolgáltatás, ami nélkül ezt a robotot nem szabadna árulni, illetve nem is szabad megvenni.

Vezeték nélküli vezérlés + távirányítóval
Az iRobot Roomba 520-ashoz nem jár távirányító, de van olyan tipus ,amelyhez igen!

Virtuális fal
A virtuális fal sokkal fontosabb kiegészítő. A "fal" egy olyan infravörös jeladó, amivel megakadályozhatjuk, hogy a Roomba átlépjen egy kijelölt határt. Leggyakrabban ez egy ajtó, de lehet olyan terület is, ahol a tapasztalatok alapján gyakran elakad, vagy a földön hagyott tárgyak miatt amúgy sem tudna takarítani.

Világítótorony
A virtuális fal okosabb változata. Segítségével a robot mindaddig egy szobában tartható, amíg ott nem végzett. Csak ha a szoba kész, akkor engedi át a világítótorony a Roombát a következő helyiségbe. Így a robot nem császkál össze-vissza a két helyiség között, hanem egyszerre csak egy feladatra koncentrál. A bútorok miatt akár már egy szoba is kellően bonyolult terep lehet, felesleges két ilyet egyben végeztetni vele. A csomagban 2 világítótornyot kaptunk, amikkel a 3 szobát és az előteret három részre tudtam osztani. A rendszer az esetek nagy többségében szépen működik, egy kis részében viszont meggátolja, hogy a dokkolót kereső robot visszajusson a dokkolót rejtő szobába. Ilyenkor a robot végső kimerüléséig bolyong a rossz helyiségben.

r14.jpg

Az iRobot Roomba 581-hez virtuális fal helyett világítótorony jár, de az akkumulátort külön kell megvenni

A világítótornyok valóban hasznos kiegészítések akkor, ha egynél több helyiség takarítását szeretnénk a takarító robotra bízni.

Működés közben

Spot mód
A spot mód lényege, hogy ha valamit kiszórtunk a lakásban, a robotot a kosz közepére téve utasíthatjuk, hogy takarítson fel. A Spot gomb megnyomása után a Roomba elkezd körözni, majd egy spirál formát leírva egyre nagyobb területet porszívóz fel. A közel 1 m2 elérése után csökkentve a körök méretét visszajut a kiindulási pontra.

Elakadáskezelés
Az 5. generációs Roomba komoly elakadás elleni programokkal lett felruházva. A legegyszerűbb, hogy nem esik le a lépcsőn, mert mindig csak előre megy, az elejében pedig mélység érzékelésére alkalmas szenzorok vannak elrejtve, amelyek időben megállítják a porszívót.
  Az elakadást legalább zeneszóval jelzi.
A kevésbé látványos, de talán még az előzőnél is fontosabb megoldás, hogy ha a robort véletlenül feltekeri a keféjére a szőnyeg rojtját, a függönyzsinórt, vagy bármi hasonlót, és ettől elakad, akkor a kefék ellentétes irányú forgatásával megoldja a problémát. A megoldás annyira hatékony, hogy ilyen jellegű elakadás miatt még nem kellett segítenünk.

Nagyon jó a rendszer küszöb kezelése is. A nagy méretű, kiemelkedő kerekeknek hála a robot komoly akadályokon is átvergődik. Nálunk ugyan nincsenek küszöbök, csak burkolatváltó sínek, de földön hagyott alacsonyabb (küszöb szerű) akadályokon simán átgázol.

Kosz felismerés
A Roomba figyeli a padlót, amin éppen áthalad, és ha különösen koszos terepet észlelt, akkor azt nagyobb gondossággal járja be. 



r16.jpg

Összefoglalás


Ha az iRobot Roomba minden nap végigtakarítja a lakást, akkor a padló egyéb erőfeszítések nélkül is folyamatosan pormentesen tartható.

Így nincs szükség heti porszívózásra (ami mellett azért valljuk be néhány nap után már újra poros a lakás), ráadásul a tiszta padló mellett kevesebb port kavarunk a levegőben is, ezért a többi felületen (polcok, asztalok, ablakpárkányok) is kevesebb rakódik le.





Weblap látogatottság számláló:

Mai: 1
Tegnapi: 8
Heti: 24
Havi: 211
Össz.: 34 036

Látogatottság növelés
Oldal: Általános információk
iROBOT PORSZIVÓ és FELMOSÓ - © 2008 - 2024 - robot-porszivo.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen adja a tárhelyet, és minden szolgáltatása a jövőben is ingyen ...

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »